aneb každá veverka by měla mít svůj oříšek !

Jarní rozjížďka 2005 "Okolo Frýdku cyklotrasa"

14. února 2007 v 16:00
Jarní rozjížďka 2005 "Okolo Frýdku cyklotrasa"
Byl myslím únor roku 2005 a naší stále partě cyklistů se už nechtělo sedět doma a kynout. Rozhodli jsme se tedy, že prozkoumáme, cože nového se událo přes zimu kolem Frýdku.
Bylo krásné trošku ještě studené ráno. Dali jsme si kola po zimě do pucu a vypravili jsme se na vyjížďku.
Hned ze startu jsme si vyšlápli (jelikož pod ním bydlíme) vrch Kohout. To byl maras. Hned první km a taková zátěž.
To jsem já, velká cyklistka :-)
A průběžně další členové výpravy. Moje mamka Jindřiška je velká sportovkyně.
Jsme jedna velká cyklorodina:-)
Tak tedy dále. Z vrchu Konout jsme pokračovali směrem na Bruzovice po velicestě a pak odbočili z velicesty po cestě přímo do vesnice Bruzovice.
Odtud jsme pokračovali po silnici II. třídy směrem na Pazdernou a dále na Dobrou. Podívali jsme se jak tady staví obchvat, který je v době vzniku tohoto článku již plně funkční a namířili jsme si to přímo kolem cyklobaru v Dobré, přes řeku Morávku směrem na Bašku. Cestou jsme překonali pár větších i menších kopečků ale nakonec jsme zdárně dorazili k přehradě Bašce.
Zde vyfocen menší karambol mého bratra Jirky směrem na Pazdernou. Ještě že tam byl sníh, kdoví jak by to dopadlo...
Dokonce i Jana s námi tenkrát jela.
Další pokrčování měla naše trasa z Bašky po přejetí řeky Ostravice po chodníčku na levém břehu.
Ladně a skoro bez námahy jsme dojeli do Frýdku-Místku. Místní cyklotrasy jsou opravdu upravené. Koukli jsme jak to vypadá teď na jaře na náměstí v Místku a pokračovali jsme dále podél Ostravice směrem na Paskov a Vratimov. Na nádraží v Paskově jsme si prohlédli mapu a po krásném chodníčku kolem vody jsme dále pokračovali směrem na Vratimov. Trasa vedla asi polovinu cesty i podél kolejí Ostrava - Frýdek-Místek a byla celkem zarostlá okolním chrastím. (po pozdějším projetí již bylo okolí pěkně vykácené a celá cesta se prosvětlila)
Ve Vratimově jsme si udělali u splavu krátkou přestávku a opět jsme koukli do mapy, protože hodin bylo málo a domů se nám ještě nechtělo. Vymysleli jsme, že skusíme jet podél vody až do Kunčic k Bludnému kunčickému balvanu. Jelo se v pohodě a cesta ubíhala velmi rychle. Bodejť jak jsme pořád jeli po proudu kolem řeky.
Fotka u řeky Ostravice někde před Paskovem.
Od Bludného balvanu jsme pokračovali po hlavní cestě ke křižovatce přes ulici Rudnou. S malým máminým zaváháním jsme ji projeli celkem dobře:-) U nás jsou totiž velké křižovatky hrůzou cyklistů neřidičů.
Pokračovali jsme směrem na Kunčičky a pak na starou cestu z Ostravy do Šenova. Opět jsme křížili ulici Rudnou a podél řeky Lučiny jsme směřovali do Bartovic a následně Horních Datyň. Cestou jsme překonali dále Václavovický kopec k vodojemu, u něhož jsme odbočili do Václavovického lesa směrem na Mlzáky. Vše po cyklotrase. Z Mlzáků kolem kapličky po silnici I. třídy k restauraci Magera a následně jeli asi 3km domů.
První jarní vyjížďka byla za námi. Zvládli jsme ji a jsme připraveni dobývat další turisticky zajímavé cíle.
NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.