aneb každá veverka by měla mít svůj oříšek !

Jarní výlet okolo Olomouce ve čtyřech

14. února 2007 v 18:00 |  Cyklovýlety
Jarní výlet okolo Olomouce ve čtyřech
Byl krásný jarní den a nás to lákalo na delší výlet. Dlouho jsme přemýšleli a bádali, kde jsme ještě nebyli, ale zároveň tak, aby se jednalo pouze o jednodenní výlet.
Bylo 10. dubna 2004 a ve čtyřech (já, mamka a bráchové Jenda s Pavlem) jsme naložili kola na auto a vyrazili směr Velká Bystřice u Olomouce.
Cesta ubíhala velmi rychle a klidně bez komplikací. Kola nám nespadly a tak jsme v pohodě mohli zaparkovat před samoobsluhou ve Velké Bystřici. Zde jsme se ověnčili bagáží nezbytnou na výlet a nakoupili tatranky abychom neumřeli hlady.
Po dvaceti minutách jsme vyrazili směr Olomouc. Projeli jsme kolem nádraží po hlavní ulici směrem na náměstí. Po chvilce jsme objevili cykloprodejnu, kde jsme si zakoupili lepení, mamka rukavičky a myslím že jenda taky. Já nic, já odjakživa šetřím :-).
Pak jsme se bočníma uličkama po cykloztezce vydali směrem ke Klášternímu hradisku směrem na severo-východ.
Byl krásný jarní den a sluníčko se na nás z oblohy usmívalo. Proto jsme toho chtěli co nejvíce využít a koukali jsme pokračovat dále. Směrem na Svatý Kopeček u Olomouce. Zde jsme si udělali zastávku v Chrámu Páně a koukli na chvilku do Zoo.
Dali jsme si kafe, rychle ho prolítli ať neztrácíme čas, a pokračovali jsme dále směrem na Štenberk do vesnice Dolany.
Odtud jsme změnili směr a pokračovali malebným údolím Trušovického potoka (doporučuju). Potkali jsme zříceninu hrádku Tepenec a pomaličku jeli příjemným nehonícím se tempem do mírného stoupání. Dojeli jsme až do Hraničných Petrovic kde byla i jakási naučná ztezka.
Bohužel jsme se moc neponaučovali a jeli si dál svou cestou směrem do Domašova nad Bystřicí. Zde je velmi pěkný rybníček a jelikož bylo strašně horko a my jsme byli utahaní do stoupání, neváhali jsme a na chvilk jsme se smočili. Bylo tam kupodivu hodně lidí tak to nikomu nepřipadlo praštěné na hlavu koupat se v dubnu.
Po pár kilometrech jízdy po cestě údolím jsme narazili na vesničku Hlubočky, kde se nacházela malá hospůdka pro cyklisty hned vedle nějakého bývalého hotelu nebo penzionu. Osvěžili jsme se piviskem (teď by to mohlo přijít i velmi draho a proto jsme již od toho tak trošku upustili).
Pak jsme sjeli ke korytu řeky Bystřice. Jejím údolím jsme pokračovali podél trati hodně dlouhou dobu. Mariánské údolí je malebné a doporučuju si jej projet na kole. Minuli jsme zříceninku hrádku Hluboký a vjeli do vesničky Hlubočky. Celá tato trasa a samotné údolí je hranicí vojenského výcvikového protstoru Libavá. Dále jsme po krátké zastávce pokračovali směrem na Mrsklesy a do Velké Bystřice k autu.
Výlet doporučuju, jako jednodenní vyjížďka pro středně zdatné sportovce si myslím taková jarní rozcvička. Jinak zcela ideální i pro ty, co moc často na kolech nejezdí. Nejde o nijak zvlášť náročný okruh, který zvládnou všichni.
Nasedli jsme do auta a vyrazili zpět k domovu. Nezmokli jsme, sluníčko celou cestu svítilo a po cestě taky žádné problémy. Prostě ideálně strávená sobota.
NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.