aneb každá veverka by měla mít svůj oříšek !

Javorový 30.9.2006

14. února 2007 v 17:00 |  Pěší výlety
Rychlý výlet na Javorový vrch u Třince
Byla sobota 9. září 2006. Zrovna jsme doma měli zabíjačku a všichni jsme poctivě pracovali. Ovšem po práci má přijít zábava.
Tak jsme vytvořili odpoledne po obědě skupinu čtyř odvážlivců ve složení Jenda, Pavel, já a můj Pavel a vyrazili jsme na výlet. Našim cílem byl Javorový vrch u Třince.
Autem jsme asi po necelé hodině cesty dorazili do Oldřichovic pod lanovku. Ve tři hodiny jsme se vyvezli nahoru i přes obavy mého Pavla, který má na lanovce strach.
Bylo nádherné počasí a mamka doma nadávala, že zrovna při zabíjačce musí být pěkně a ostatní dny je chladno a hnusně...
Ovšem nám se počasí líbilo a pomalu jsme se vyšplhali od lanovky k chatě a vysílači. Zde naši vysílačkoví maniaci uchopili opět svoje stroje a začali vyhledávat daleká spojení.
Já tomu moc neholduju, můj největší kontakt s tímto nástrojem je, když mi ho vrazí do ruky, řeknou mi na jakém mám být kanále a když se stratím tak mám zmačknout tento čudlík...
Tak asi... No jinak jsme si užívali krásného výhledu na severní moravu, oblast Třinecka, Karvinska, Ostravska a Frýdecko-Místecka. Bylo sice krásně, ale výhled nebyl natolik dobrý abysme viděli třeba Jeseníky, které za dobrých podmínek jdou vidět úplně parádně.
Brácha Pavel taky s vysílačkama moc neumí a tak jsme se věnovali spíš pozorování okolí a focení.
Pořád chtěl ať ho vyfotím, tak jsem to udělala, ale tu fotku pořád něco kazí... No a pak vyfotil on mě. To je ještě horší.
Jinak jsme pak nechali ty dva (kterým jsem na chvilku dělala společnost a pak kazila prý signál) osamotě ať si ještě chvilku vysílají a my šli do chaty na kafe.
Tam jsme na ně asi půl hodinky počkali, společně jsme popili mok a po odpočinutí jsme se vydali pěšmo dolů. Rozhodovali jsme se jestli půjdeme po červené sjezdovce, nebo budeme volit pohodlnější, avšak delší cestu po cestě. Zvolili jsme sjezdovku. To jsme si ale blbci dali... Nohy mě bolely ještě týden po výletu.
Došli jsme k autu a zdárně odjeli domů. Pomalu se stmívalo a my jsme byli krásně utahaní z menšího odpoledního výletu.
NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.