aneb každá veverka by měla mít svůj oříšek !

Mamčiny kozy

14. února 2007 v 18:30 |  Domácí zvířena
Mamčiny kozy
Jednoho dne se naše mamka Jindřiška rozhodla, že už nebude chovat býka a pořídí si radši kozy. Je kolem toho prý méně chození, protože se napasou samy v ohradě a nejsou prý tolik protivné jako býk.
Jednoho dne si mamka našla inzerát v novinách, že nějaká paní prodává kůzlata hnědé kozy. (dále kamzíka) Stateček se nacházel za Bruntálem a tak jsme si udělali výlet. Samozřejmě jsme chtěli jen jedno kůzle, tak jsme si vzali to nejmenší auto co doma bylo. Tehdejší Jendovu Tigru.
Po chvilce hledání malé vesničky a hlavně vjezdu do ní jsme úspěšně statek našli. Zakoupili jsme tedy kozy dvě, protože jedné by bylo smutno. Klasika.
Jeden malý kamzík měl rohy, druhý ne. Ale to je prý normální. Úspěšně jsme je dopravili domů a zavřeli do chlívku. Bylo to takové malé pruhované nic, a podívejte se, co z toho vyrostlo.
Krásné dvě holky. Dneska už jsou veliké a jedna z nich je dvojnásobnou kamzičí mamkou. Druhá čeká.
Jenda s mamkou jim postavili krásný elektrický ohradník takže mají z chlívku volný výběh přímo na pastvinu.
Mají tam i nějaký bordel po kterém moc rády skáčou. Odtud přezdívka "kamzíci". Nejprve si na ohradu zvykaly a dostaly pár ran, ale nejvíc to asi ze začátku odnesl Garfiel, který v mokré trávě se zdviženým ocasem pár ranám neunikl.
No řekněte, nesluší to mojí mamce s těma hnědýma mazlíkama?
V únoru 2007 se kozičce bez rohů narodily dvě mimina. Jejich otce na fotce bohužel nemám, ale věřte, že byl opravdu krásný. Jmenoval se Kája a nyní má nový hezký domov.

Mimina jedny...
NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.