aneb každá veverka by měla mít svůj oříšek !

Mates

4. února 2007 v 21:08 |  Domácí mazlíčkové

Ahojky, já su Mates

No původně jsem se měl jmenovat Garfield, ale Jana vždycky chtěla Matýska, tak mě přejmenovali.
Ta zrzavo-bílá obluda na fotce jsem já.
Narodil jsem se Žofince a můj bratr je Piškot.
Na jméno Mates jsem vždy dobře slyšel, nejlépe ale když se ozvalo "Mates na?" Na to ostatně slyší skoro každá kočička nejlépe.
Byl jsem velmi zvídavé koťátko, všechno jsem musel prozkoumat a čumáček strčit všude. Nejvíc mě bavilo lovit ptáčky na stromech a všelijakou havěť na poli.
"Jak můj s moju" ležíme s mým největším kamarádem Kangusem na křesle. Bysli jsme jedna tlapku v tlapce pro každou lumpárnu. Nejradši jsme pozorovali malá housátka v odchovně v kuchyni. Ale k naší smůlu byla vždy dobře chráněna sítí.
Mým pelíškem byl malý pokojík na půdě, kde jsem se krmil a sdílel společné lože s Věrkou. Měl jsem tam fakt komfort už od koťátka, od misky s vodou, přes granule až po kočičí záchůdek (i když jsem se čas od času netrefil).
S Piškotem jsme se občas setkávali na louce za potokem, jelikož jsem to měl já napůl cesty k němu a společně jsme tam lovili. Jednou jsem ale už domů nedošel. Našli mě za potokem v trávě. Nejspíš mě napadl nějaký dravec nebo jsem neunikl lišce, které se v té době dost přemnožily. Ať už to bylo cokoliv, byl to osud. Odpočívám teď vedle Kalamitky, Obou Andulek, Mikeše a Kotečka. Je mi tu dobře a všichni na mě vzpomínají.
NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.