aneb každá veverka by měla mít svůj oříšek !

Slavnosti Štramberk 2006

17. února 2007 v 16:00 |  Pěší výlety
Slavnosti na hradě Štramberk 2006
Bylo léto roku 2006. Ve Štramberku u Kopřivnice se vše chystalo na slavnosti. Tak jsme si s Jendou, mamkou Jindřiškou a Pavlem řekli, že by tam chtělo jet na výlet. Naplánovali jsme si to na sobotu, den konání slavností.
Vzala jsem tedy auto, Pavel si zase vydyndal řízení a společně jsme se vypravili směr Kopřivnice a Štramberk. Auto jsme nechali u Štramberského lomu (neboť ve městě je věčný problém z parkováním) a rozhodli jsme se udělat si takovou procházku.
Po naučné ztezce jsme došli k bráně lomu. Poté jsme si jej celý prošli, cestou obdivovali horolezce a dávali pozor, abysme taky nesletěli z jedné ze strmých stěn, nad kterýma jsme se šplhali směrem k sedlu nad Štramberkem. Odtud jsme opět po naučné ztezce stoupali do kopce na Bílou Horu. Zde se nachází celkem nově postavená rozhledna Klubu Českých turistů. Vstupné je 25,- a je odtud krásný výhled na Kopřivnici, Příbor a přilehlé okolí vč. hlavní silnice na Nový Jičín.
Chvíli jsme zkoumali turistické informace a vydali jsme se po úzkém chodníčku přímo směrem k městu Štramberk. Pozdolání prudkého klesání jsme konečně dorazili k historickým budovám. Mezi nima jsme se úzkými starobylými uličkami doplazili na náměstí. Zde jsme obdivovali krásný kostel a hlavně ty motorky před ním:-). U jednoho ze stánků Pavel zakoupil mamce na památku hrníček, já si s mamkou koupila Trdelník a šli jsme si sednout do místní pivovarny.
Stylová hospůdka, kde se zároveň pivo i vaří. Interiér byl super, my jsme však dali přednost sezení venku na lavičkách už i proto, že vevnitř bylo plno.
Akce začínala až za hodinu, tak jsme ji strávili u pivka a dobrého trdelníku. Za půl hodinky už bubny oznamovaly, že se blíží průvod s koňmi a s představiteli panstva, které právě přijíždí na zdejší hrad. Sbalili jsme se tedy a chodníčkem pokračovali přímo vzhůru k hradu.
Nahoře u brány jsme zaplatili vstupné 60,-Kč a prošli nahoru. Průvod přijel z druhé strany po příjezdové cestě. Jednalo se o herce převlečené již v maskách, ve kterých zároveň zahráli představení na schodech před trúbou. Představení bylo zajímavé, ale začalo být trošku chladno a tak jsme se nachvilku schovali do místního hostince a dali si kafe.
Pak jsme se ještě na chvilku šli kouknout na konec, udělali jsme pár fotek a pomalu se šinuli po příjezdové cestě a do kopečka mezi domy a domečky zpět na sedlo nad lomem. Odtud jsme spatřili již hrůzostrašné mraky, které zvěstovaly blížící se letní bouřku. Než jsme sešli po cestičce k autu, trošku jsme navlhli. Usedli jsme do auta a začalo pršet. Cestu přes Kopřivnici jsme absolvovali v bouřce ale za příborem už bylo pěkně a domů jsme dojeli opět za sucha.
Krásný výlet, příroda i představení. Počasí vyšlo a tak jsme byli z výletu nadšeni.
NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.