aneb každá veverka by měla mít svůj oříšek !

Strašidelná noc na Hukvaldech

2. února 2007 v 7:29 |  Pěší výlety

Strašidelná noc na Hukvaldech

Jako každý rok jsme i v roce 2006 navštívili zříceninu hradu Hukvaldy v noci, kdy zde probíhala akce
"Strašidelná noc na Hukvaldech".
Akce začínala po setmění nějak kolem sedmé večer. Jelikož byl konec léta bylo dost chladno, ale lidi to neodradilo a šli se podívat na strašidla. Bylo zde i mnoho dětí a některé se bály hodně, až mi jich bylo i líto jak tam brečí... No ale ty větší už věděly, že strašidla nejsou opravdická a nebály se.
Naše cesta začala příjezdem na parkoviště pod hradem. Vydali jsme se po cestě nahoru k hradu. V podhradí stálo mnoho stánků, kde se prodávaly nejrůznější světélkující věci.
Po cestě jsme obhlídli památník Leoši Janáčkovi na paměť prvního provedení opery Liška Bystrouška. Dále po cestě, kterou jsme celou absolvovali spolu se stovkami dalších lidí, jsme prošli také kolem samotné lišky Bystroušky, jejíž socha stojí na rozcestí k hradu a do obory.
Lišce jsme ohmatali čumák, vyfotili se u ní (na snímku já s mamkou a taťkou) a pokračovalijsme dále k hradu. Zbytek cesty jsme šli temným lesem. U vstupu do hradu nás čekalo nemilé překvapení. Stála tu obrovská hromada lidí, kteří se chtěli dostat do hradu. Z hradu byly slyšet strašidelné výkřiky a jekot. Některé děti se bály už tady a odmítaly jít do hradu.
Jelikož jsme jeli dvěma auty a sraz jsme si dali až před vstupem, chvíli jsme se museli hledat. Ale naštěstí jsme se našli.
Konečně jsme si vystáli velkou frontu a zaplatili vstupné asi 40,- Kč na osobu.Děti měly vstup zdarma.
Došli jsme na nádvoří. Zde začínal ten pravý rej strašidel. Potkávali jsme všelijaká stvoření v různých částech hradu. Celý hrad byl zahalen do světla loučí a každou chvilku byl někde slyšet nějaký jekot nebo dětský pláč.
Cestou do zadní části hradu přes vodní příkop jsme na mostě potkali čarodějnici, moc se fotit nechtěla, ale nakonec se nám ji podařilo přelstít a následně i vyfotit.
Dalším naším fotografickým úlovkem byla slečna mumie. No pravda, do obvazů ten "toaleťák" měl daleko :-)
Zdárně jsme se vyhli mumii, která nás chtěla chytit, a pokračovali v prohlídce.
Naše trasa vedla někdy dost krkolomnými úseky, kde se člověk bez kouska světla neobešel. Výhledy z hradních vyhlídkových teras a věží byly neopakovatelné. Vychutnávali jsme si je, protože v noci moc často někde na kopec-natož na hrad moc-nechodíme.
Okolní města pěkně zářily rozsvícenými lampami, dojem na vyhlídkové věži však kazilo bezpečnostní červené světlo pro letadla, které nás trošku oslňovalo.
Po vysilujícím zdolání toho kvanta schodů z věže jsme šli pátrat do sklepení po nějakých těch dalších strašidlech. Bohužel tam jsme žádná nenašli, asi se v těch prostorách bála víc než my.
Proto jsme opustili zadní část hradu a vydali jsme se pomalu tou samou cestičkou jako jsme přišli nazpět na hlavní nádvoří. Zde jsme ještě v křoví potkali upíra.
Cestou zpět jsme nemohli minout i kapli, která byla nádherně vyzdobená. Hned v jejím sousedství se nacházely stánky s občerstvením. Tak jsme neodolali obzvláště vypečené klobáse s křenem a chlebem. Za 55,-Kč docela lidová cena, co říkáte.
Chvíli jsme se ještě kochali hradem a pak se vydali zpět přes bránu, kolem lišky a památníku zpět k autu.
I když jsme na tuto akci byli již trošku větší, velice se nám líbila teď stejně jako i předcházející ročníky. Každým rokem se zde sejde daleko víc lidí. Myslím si, že tahle akce jen tak nezanikne. Všem doporučuju užít si báječnou strašidelnou noc na hradě Hukvaldy.
NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.