aneb každá veverka by měla mít svůj oříšek !

Orchideje a tilandsie

28. června 2007 v 19:14 |  Orchideje a tilandsie

Moje rostlinky


Ve svém volném čase, a že je ho zatím celkem dost, se kromě mého přítele také věnuji mým rostlinkám. Co jsem se přestěhovala k příteli tak jsem začala zanedbávat rostlinky co mám doma. Jedná se o pár palem které zabírají skoro polovinu obýváku. Moje mamka je z toho na nervy.

Květenu jsem si nemohla vzít sebou a tak jsem ji zanechala doma mamce na starost a já si u přítele pěstuji svá čtyři kvitečka. Každé úplně jiné a přesto všechny exotické.
To je první z nich. Phalaneopsis, která mě uchvátila svou krásou v jednom nákupním středisku v Ostravě. Praštila jsem se přes kapsu, neboť tyto rostlinky jsou trošku náročnější. A nejen z té finanční stránky, ale i z té pěstitelské. I přesto, že se tento druh hodí nejlépe do prostředí vytápěného pokoje, je třeba si dobře prostudovat návod ne její pěstění.
Dalším mým exemplářem je tento kaktus. Dostala jsem ho darem od přítele. I když doma mám ve skleníku malinkou sbírku a kvetou skoro všechny, tento je přece jen v něčem trošičku odlišný...
A když exotika tak něco z Madagaskaru. Palma zakoupená v Olomouci mi dělá velkou radost. Je vidět, že se jí u mě daří. Už pátým rokem přežívá a vypustila i malé.
No a do čtveřice nesmí chybět tilandsie. Taky dost exotická rostlinka. Nebo spíš plevel. Ve své domovině totiž roste všude, kde se zachytí její semínko.
Vlastnoručně vyrobené aranžmá. Samorost do akvárka na vymývaném říčním štěrku, a vše doplněné kameny. Rostlinky přilepeny tavnou pistolí. Zatím všechny drží.
Tak a minulý týden 1. 10. 2007 jsem rozšířila svou sbírku orchidejí o další dvě. Další radostná správa je, že mi znovu brzy vykvete moje první orchidej. Po odkvětu jsem ji zastřihla a zdá se, že se jí daří.Určitě brzy dodám další fotečky mojích miláčků. Jinak jsem jim také založila fórum na internetu tak koukněte tady !
NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Admin Admin | Web | 1. července 2007 v 18:11 | Reagovat

Newím jestli zo už víš ale na velka-soutez začalo III.kolo soutěže o nej. blog!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.